8 fantastycznych pomysłów na dekoracje ścienne w pokoju niemowlęcym

Ściany w pokoju niemowlęcym to doskonałe miejsce na dekoracje. Choć najczęściej decydujemy się na oprawione w ramki obrazki, można obecnie napotkać również wiele innych, bardzo oryginalnych i tworzących miły nastrój ozdób na ścianę. Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji, gdyż takie drobiazgi nadają radosnych akcentów w pomieszczeniu. Oto 8 pomysłów na dekoracje ścienne w pokoju niemowlęcym.

Zacznijmy od podstaw

Aby dekoracje ścienne w pokoju dziecka spełniły swoje zdanie, to znaczy by rzeczywiście stanowiły komponującą się z całą aranżacją ozdobę, warto stosować się do kilku zasad, które pomogą osiągnąć ten efekt.

Wysokość i szerokość

Najwyższa krawędź dekoracji powinna znajdować się około 2 m nad ziemią (choć oczywiście w przypadku wyższego pomieszczenia odległość ta będzie odpowiednio większa). Z kolei dolna część dekoracji powinna kończyć się około 10 – 12 cm ponad krawędzią mebla. Środek ozdoby ściennej umieszczamy tak, by znajdował się na poziomie oczu. Boczne krawędzie dekoracji powinny znajdować się w odległości 7 – 15 cm od boków mebli.

Rozmiary i kształty dekoracji

Wskazane jest łączenie ze sobą ramek w kształcie kwadratów i prostokątów, zwracamy jedynie uwagę na to, by miały przybliżone rozmiary. Można jednak zastosować tu również jedną dekorację, która będzie o 1/3 większa od reszty.

Przestrzeń pomiędzy

Zbiór dekoracji na przykład w postaci obrazków będzie wyglądał znacznie lepiej, jeśli rozwiesimy je blisko siebie. Odległość 5 – 8 cm pozostawiona pomiędzy ramkami sprawi, że kolekcja zrobi wrażenie bardziej okazałej.

Obrazki lub zdjęcia dzieci na podkładkach z klipsem

Zarówno najważniejsze obrazki starszych dzieci, jak i najbardziej aktualne zdjęcia, bardzo szybko ulegają przedawnieniu. Dlatego, jeśli mimo to pragniemy mieć taką kolekcję na ścianie w pokoju niemowlęcym, warto użyć jako ramek podkładki z klipsem. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dowolnie zmieniać całą dekorację.

Obrazki dzieci oprawione w ramki

Jeśli mamy starsze dzieci, które już potrafią rysować (lub inne zaprzyjaźnione maluchy), powieszenie ich prac w pokoju niemowlaka przyniesie podwójną korzyść. Zyskamy piękną dekorację w dziecięcym stylu, a ponadto autorzy obrazków poczują się docenieni, mając swoją własną małą galerię.

Farba tablicowa na ścianie w pokoju niemowlęcym

Pomalowanie fragmentu lub całej ściany farbą tablicową daje nam wiele możliwości zarówno dekoracji, jak i praktycznego użycia. Znaleźć się na niej mogą nasze notatki dotyczące na przykład karmienia dziecka, ale także rysunki, zarówno nasze, jak i starszych dzieci.

Chorągiewki

Kolorowe chorągiewki zawieszone na lince to stosunkowo młody pomysł. Taki drobiazg może wprowadzić piękny kolor i radosny nastrój do pokoju naszego niemowlaka.

Linka z obrazkami

Na lince na ścianie można również przywieszać wybrane obrazki lub prace starszych dzieci. Do przyczepienia ich możemy użyć kolorowych klamerek lub najprostszych, drewnianych.

Wąskie półeczki

Wąskie półeczki, które zwykle służą do ekspozycji zdjęć lub obrazków w ramkach, możemy użyć w inny sposób. Postawmy na nich okładką do przodu najpiękniej wydane książeczki dla dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy nie tylko miejsce na książki, ale także dekorację, którą można bardzo szybko zmienić.

Łapacze snów

Łapacze snów to dekoracje zwykle wykonywane ręcznie, które doskonale ozdobią pokój niemowlęcy w stylu chabby chic lub boho. Jednak nie tylko! Taka ozdoba, jeśli będzie nawiązywać kolorystycznie do całej aranżacji, może nadać całemu pomieszczeniu lekkiego i oryginalnego charakteru.

Naklejki ścienne

Naklejki naklejane na ścianę to świetny sposób na udekorowanie niemowlęcego pokoju. Poszczególne elementy możemy przykleić na jednej ścianie, ale ciekawie wyglądają również naklejki w różnych częściach pokoiku niemowlęcego.

Maleńkie ubranka za ramką

Ubranka za ramką to urocza i niezwykle stylowa ozdoba pokoju dla małego dziecka. Jeśli mamy w domu wyjątkowo piękne ubranko lub buciki, które już są za małe na naszego brzdąca, warto oprawić je w ramkę. Taka dekoracja może również w przyszłości stać się cenną pamiątką.

One thought on “8 fantastycznych pomysłów na dekoracje ścienne w pokoju niemowlęcym”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *